Etiket Hizmetleri

Lazer Etiketler; son derece dayanıklı ve uzun ömürlüdür. Markasının değerini korumak isteyen firmaların ilk tercihlerindendir. Üzerinde ürüne ait seri numarası, barkod ve firma bilgileri vb. bilgileri barındırır. Ürünü tam anlamıyla tamamlayan ve ona bir kimlik kazandıran etiketlerdir.

Serigrafi baskı en çok Metal etiketler de kullanılmaktadır. Markanın görselliğini artırmakla kalmayarak akılda kalıcılığını sağlamakta ve ve ürünün piyasada ki tanıtımı ile ilgili ciddi anlamada bir anlam katmaktadır. Metal etiketin kullanıldığı alanlardan bahsetmek gerekirse eğer, otomotiv sektörü, reklam sektörü, mobilya sektörü bunlardan birkaç tanesidir. Metal etiketinde birkaç çeşidi bulunmaktadır. 

 • Eloksallı alüminyum metal etiket: Renkli bir etiket talep ediliyorsa eğer boya tutma kapasitesinin yüksekliği sebebi ile ilk tercih edilen etikettir. Ayrıca oksitlenme oranında son derece düşüktür. 
 • Mikronlu alüminyum metal etiket: Hava koşullarından ıslaklıktan en az etkilenen etiket türüdür. Kimyasal makine kullanımı olan sektörlerde öncelikle kullanılmaktadır. 
 • Asit indirme alüminyum metal etiket: Asitin alüminyum üzerine uygulanarak şekil verilmesi ile yapılır. İstenilirse de renklendirme yapılabilmektedir. 

Hangi etiketi seçerseniz seçin dayanıklılığı, uzun ömürlü olması, hava koşullarından etkilenmemesinin yanı sıra istediğiniz her türlü ebatta ve boyutta metal etiket üretimi yapılabilmektedir. Alüminyumu pres de kabartarak ve elmas bıçakla kesimini yaparak kabartma metal etiketler de tercih edilebilmektedir.

Acaba eğer hangi metal etiketi tercih etmeliyim?, ürünüm için hangisi en uygunu olur? diyorsanız ve karar veremiyor iseniz bu bilgiler size son derece faydalı olacaktır. Etiket firmalarının da yönlendirmesi ile en uygun olanını tercih edebileceksiniz. Tercihiniz ne olursa olsun etiketler sizin ürününüze sihirli bir dokunuş ile katma değer katacak ve piyasadaki yerinizi, ürünün müşterinin gözündeki değerini artıracaktır. Bu sektördeki gelişmeleri yakından takip eden ve bunu müşteri memnuniyeti için daima uygulayan gelişime açık ve dinamik Metal etiket üreten firmalar ile keyifli bir işbirliği içeresine girebilirsiniz.

Metal etiket, markalaşmanın en önemli adımlarından birisi olup; otomotiv, reklam sektörü, mobilya sektörü, kamu malları gibi sanayi, ticaret, işyeri sektörlerinde ürün bilgilerini ve özelliklerini açıklama ve uyarı amaçlı olarak kullanılmaktadır.

Elektronik aletlerin, kullanım özelliklerini ve enerji sınıfı bilgilerini üzerinde bulunduran metal levhalar aynı şekilde otomotiv sektöründe yer alan büyük küçük her çeşit aracın kimlik bilgilerini de yine üzerinde barındırır.

Bütün firmalar, ürünlerinin üzerinde genellikle firma isimlerini yada markalarının teşhiri için kullandıkları metal etiketler daha çok reklam amaçlıdır. Firmaların ürettiği ürünler uzun yıllar deforme olmadan dayanabildiği için, her mecrada rahatlıkla kullanılmaktadır.

Metal Etiketler; Gümüş, beyaz ve sarı renkte imal edilebilmektedir.

Metal Etiket Örnekleri

 • Oval Kesim Beyaz Metal Etiket
 • Makine Bilgi Etiketi
 • Ajanda v.b. üzerine isim için Metal Etiket
 • Metal Barkod Etiketi
 • Metal Makine Etiketi
 • Metal Uyarı Etiketleri
 • Dikiş Makineleri İçin Metal Etiket
 • Plaket Üzerine Yapılan Metal Etiket
 • Metal Etiket Çeşitleri